Ploter tnący Brother ScanNCut SDX1000 + RABAT dla zalogowanych

 • Oceń produkt:  
 • Producent: Brother
 • Gwarancja: 1 rok komercyjna | 2 lata konsumencka
 • Dostępność: od 3 do 7 dni od 3 do 7 dni  

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 2 840,00 zł brutto
 • szt.
 • Cena katalogowa: 2 840,00 zł
 • Rabat: -142,00 zł (5 %)
 • 2 698,00 zł
 • Oblicz_raty_duckblue
 
Ploter tnący Brother SDX1000 - Nowy ploter tnący firmy Brother. Szybki, cichy, niezawodny
 
ploter scanncut brother sdx1200

Ploter tnący Scanncut Brother SDX1000 jest jednym z najnowocześniejszych modeli nowej linii ploterów Brother. Model SDX1000 posiada 682 wbudowane wzory i 9 krojów czcionek oraz 1GB pamięci wewnętrznej. Poza plikami SVG i FMC odczytuje także wzory zapisane w formatach PES i PHC. Ułatwia to znacząco wykonywanie aplikacji hafciarskich na hafciarkach dzięki funkcji czytania drogi ściegów. W ploterach nowej serii importowanie wzorów odbywa się za pomocą USB lub WI-FI - transfer danych jest szybki, wygodny i prosty.
Zmiany w konstrukcji usprawniające pracę - automatyczna regulacja wysuwu noża tnącego
Główną różnicą pomiędzy nowymi modelami, a poprzednią serią CM jest wyeliminowanie konieczności ręcznego ustawiania długości wysuwu i siły docisku noża. Plotery serii SDX zrobią automatycznie za Ciebie. Tym samym zautomatyzowano funkcję, która sprawiała użytkownikom starszych ploterów najwięcej problemów w przygotowaniu urządzenia do pracy.
Możliwość cięcia grubszych materiałów aż o 50% (w porównaniu z poprzednią serią ploterów)
Wprowadzenie nowych rozwiązań pozwoliło ponadto na zwiększenie o 50% maksymalnej grubości ciętych materiałów. Ploter radzi sobie świetnie z wycinaniem nawet grubych, 3 milimetrowych filców używanych w aplikacjach hafciarskich.
Ciszej, dokładniej, szybciej
Zmiany w konstrukcji wpłynęły przy tym również na ogólną kulturę pracy maszyny. Dzięki nowej budowie urządzenie pracuje ciszej, z większą prędkością i dokładnością cięcia. Docenią to osoby pracujące w domu, w nocy, czy młode matki.
Half-Cut - ciecie do połowy grubości dla materiałów posiadających podkład
Nowością jest wprowadzenie funkcji half-cut cięcie do połowy grubości z możliwością ręcznej korekty doboru głębokości cięcia noża, dla materiałów posiadających podkład. Dzieki tej funkcji folie winylowe, flex czy flock nie będą przecinane na wylot.
Cięcie z rolki
Kolejną nową funkcją w modelach modelach ploterów ScanNCut jest możliwość cięcia z rolki, bez konieczności używania maty klejącej. Można w ten sposób wycinać materiały o długości do 178 cm i szerokości maksymalnej 25 cm. Podajnik do cięcia z roli jest wyposażeniem opcjonalnym.
Skanowanie w wysokiej rozdzielczości - 600 dpi
Zmianie uległa także jakość wbudowanego skanera – teraz rozdzielczości skanowania wynosi 600 dpi (300 dpi w poprzedniej serii). Łatwiej jest zeskanować bardzo drobne elementy, czy drobne linie.

Szeroka gama opcjonalnych akcesoriów dodatkowych umożliwia wykonanie każdego projektu w dowolnej technice - zobacz tutaj

 
zastosowanie plotera Brother Zastosowanie
Brother ScanNCut to niezwykłe urządzenie wielu możliwościach - skanuje, rysuje, wycina. Jednym z wielu zastosowań jest scrapbooking, czyli wycinanie rozmaitych wzorów z kartonu, wykorzystywanych do tworzenia np. kart okolicznościowych. Ciecie folii - z łatwością wyciąć dowolny wzór z folii flex lub flock w celu ozdobienia swojej odzieży. Zdobienie tkanin, prace krawieckie - Scanncut wycina nie tylko papier, karton, czy folię. Bez obaw można pracować z trudniejszymi materiałami takimi jak skóra, filc i wszystkie rodzaje tkanin i tekstyliów. Ułatwia zdecydowanie pracę przy projektach krawieckich. Trwałość - ploter można wykorzystywać w warunkach domowych, nie straszne mu są również większe, komercyjne projekty.

wzory ploter brother sdx1200 Projektowanie wzorów
Gotowe wzory - Ploter oferuje wiele gotowych kształtów i figur, które domyślnie zapisane są w jego pamięci podręcznej. Możesz zmieniać ich wielkość oraz położenie dzięki dużemu, ergonomicznemu ekranowi dotykowemu. Projektowanie w programach graficznych - Ci, którzy nie chcą korzystać z gotowych rozwiązań zaprogramowanych w urządzeniu, mogą zaprojektować własne wzory przy użyciu dowolnego programu wektorowego, bądź darmowego programu Brother ScanNCutCanvas, do którego jest darmowy dostęp. Wzory rysowane odręcznie - wbudowany w ploterze skaner, potrafi rozpoznać odręcznie narysowane na kartce kształty dzięki czemu korzystanie z programów graficznych nie jest konieczne – wystarczy swój wzór narysować, zeskanować i wyciąć.
brother canvas workstation

Canvas Workspace - tworzenie własnych wzorów
CanvasWorkspace to serwis internetowy, w którym można tworzyć własne oryginalne projekty dotyczące cięcia i rysowania dla urządzenia ScanNCut, jak również pobierać gotowe szablony projektów, wraz z opisami i instrukcjami cięcia. W bazie znajduje się blisko 250 oficjalnych projektów, a ich liczba stale rośnie. Pobieraj gotowe pliki plotera i wysyłaj je bezpośrednio do urządzenia za pomocą Wi-Fi, bądź użyj pamięci USB, aby przenieść je do ScanNCut, gdzie będzie można ich użyć.
Dla posiadaczy ploterów Brother ScanNcut dostęp do aplikacji jest darmowy.

Strona CanvasWorkspace - zobacz

działanie plotera Brother SDX1200 Zasada działania
Na macie tnącej należy umieścić materiał, w który zostanie wycięty wzór przez sterowany cyfrowo nóż tnący. Ploter precyzyjnie wycina nawet bardzo skomplikowane, szczegółowe motywy. Wycinania wewnętrzne i zewnętrzne kształty figur. Długość i siła docisku noża tnącego ustawiana jest automatycznie, ploter zmierzy grubość materiału i automatycznie ustawi odpowiednie parametry, lub manualnie przez użytkownika. ScanNCut nie tylko wycina, doskonale radzi sobie z rysowaniem, bigowaniem (embosing) bądź dozowaniem kleju (foiling)- w tym celu wystarczy wymienić nóż tnący na pisak, narzędzie do bigowania bądź dozownik kleju.
 
Dane techniczne  
Ekran dotykowy LCD, przekątna 12,7 cm
Wzory w pamięci | ilość tak | 682
Kroje czcionek | ilość tak | 9
Pamięć wewnętrzna 1 GB
Rozdzielczość skanera 600 dpi
Port USB | ilość tak | x2
Wi-Fi tak
Formaty obsługiwanych plików PES, PHC, SVG, FMC
Maksymalny obszar skanowania 30,5 x 61 cm
Wymiary 53,1 x 21,5 x 17,3 cm
Waga 6 kg
Wyposażenie standardowe  
 • mata standardowa CADXMATSTD12
 • nóż standardowy do uchwytu automatycznego CADXBLD1
 • automatyczny uchwyt noża standardowego CADXHLD1
 • arkusz papieru do cięcia 30 x 30 cm
 • szpatułka
 • dotykowe pióro
 • pokrowiec na akcesoria
 • kabel zasilający
 • instrukcja obsługi