Igły 135x5 SPI SERV 7 Schmetz, grubość 75 - tkaniny o gęstym splocie (np. mikrofaza)

  • kpl
  • 7,54 zł
 
Komplet (10 szt.)  igieł Schmetz SPI SERV 7 135x5 - 75.
 
Igły do przemysłowych maszyn do szycia Schmetz.

Przeznaczone głównie do stębnówek jedno igłowych do tkanin o gęstym splocie np. mikrofazy i niektórych rodzajów jedwabiu.

Igły Schmetz SPI przeznaczone do profesjonalnych maszyn szwalniczych (głównie stębnówek przemysłowych). Charakteryzują się okrągłym, bardzo ostrym czubkiem. Stosowane są przede wszystkim do tkanin o gęstym splocie np. mikrofazy i niektórych rodzajów jedwabiu. Nadają się także do stębnowania widocznych elementów takich jak kołnierzyki i mankiety koszul. Dzięki ostremu czubkowi można osiągnąć niezwykle równo zarysowany ścieg. Ze względu na tendencję wbijania we włókna powinno się stosować jak najmniejsze średnice igły.

Igły Schmetz o dodatkowym oznaczeniu SERV 7 charakteryzują się pogrubioną górną częścią nicielnicy, specjalnie wyprofilowanymi oczkami i wgłębieniami nad nimi, które wpływają nie tylko na obniżenie temperatury, ale także na lepszą współpracę igły z chwytaczem. Ich zastosowanie na szyjących z dużą prędkością oraz zmiennym kierunkiem automatach zredukowało radykalnie przestoje, spowodowane złamaniem igły.

 
Dane techniczne  
Przeznaczenie stebnówki przemysłowe
Grubość x ilość 75 x 10
Ilość w komplecie 10
Rodzaj materiału tkaniy o gęstym splocie np. mikrofazy i niektórych rodzaje jedwabiu
Oznaczenie 135x5 SPi SERV7 (134 SPI SERV 7, DBX1 SPI SERV 7, DPX5 SPI SERV 7, Canu 20:05MA17)
 
Profesjonalne igły do maszyn szwalniczych Schmetz.