Hafciarka jednogłowicowa RICOMA RCM-1501TC-7S - 15-igłowa

 • Oceń produkt:  
 • Producent: RICOMA
 • Gwarancja: 1 rok komercyjna
 • Dostępność: od 3 do 7 dni od 3 do 7 dni  

 • Historia ceny
 • Czas realizacji: od 7 do 14 dni
 • szt.
 • 32 348,05 zł
 • Oblicz_raty_duckblue
 
Hafciarka jednogłowicowa Ricoma TCM-1501TC-7S - 15-igłowa
 
hafciarka ricoma 1501
Jednogłowicowa hafciarka komputerowa Ricoma TCM-1501TC-7S to najwyższej klasy urządzenie, które sprawdzi się nawet w najbardziej wymagających warunkach i przeznaczone jest dla profesjonalistów!
Hafciarka wyposażona jest w 15 igieł, co w połączeniu z ogromnym maksymalnym polem haftu stwarza ogromne możliwości dla wszystkich użytkowników. Przemysłowa hafciarka Ricoma jest idealna do haftu płaskiego, haftu na czapkach, a dzięki cylindrycznej konstrukcji ramienia także na gotowych wyrobach. Otwarta przestrzeń pod tamborkiem umożliwia za to komfortowe haftowanie dużych powierzchni, nie powodując zagnieceń na haftowanych tkaninach.
W standardowym wyposażeniu znajduje się 11 tamborków płaskich w sześciu różnych rozmiarach oraz oprzyrządowanie do haftowania na czapkach. Stabilną pracę gwarantuje z kolei solidna, stalowa podstawa z kółkami, która znajduje się w standardowym wyposażeniu hafciarki.
Obsługę hafciarki ułatwia dotykowy panel LCD, który posiadający szereg potrzebnych funkcji pozwalających na intuicyjne i skuteczne sterowanie hafciarką. Obsługa na dotykowym wyświetlaczu odbywa się w języku polskim (możliwy jest wybór wielu innych języków). Wyświetlacz umożliwia między innymi: edycję, kasowanie, kopiowanie i skalowanie haftu; śledzenie pracy w czasie rzeczywistym na panelu; ręczne uruchomienie systemu obcinania nici; ręczne przesuniecie igły o dowolną ilość wkłuć do przodu i do tyłu;  zatrzymanie i wznowienie haftowania; kontrolę obrysu haftu i wiele innych.
 
program do haftów

Program do projektowania haftów jest gwarancją wolności twórczej

Gwarancją swobody twórczej w hafcie komputerowym jest posiadanie programu do projektowania haftów. Zachęcamy i polecamy programy marki Chroma. Programy do haftu Chroma charakteryzują się niezwykle prostą obsługą i czytelnym panelem sterowania;  odczytują wszystkie formaty graficzne, nawet grafikę wektorową; zapisują i odczytuję wszystkie formaty hafciarskie; posiadają w menu wybór tamborków większości firm światowych oraz posiadają możliwość dodania nietypowego; obsługa jest w dowolnym języku - także w języku polskim.
Programy Chroma występują w trzech wersjach:

 1. Chroma Inspire
 2. Chroma Plus
 3. Chroma Luxe

Wersję DEMO programu Chroma można pobrać pod tymi linkami: MAC oraz Windows.

dostawa, montaż, rozruch i szkolenie gratis

Dostawa, montaż i szkolenie GRATIS*

Dostawa, wniesienie i montaż hafciarki u klienta gwarantujemy GRATIS. Na miejscu zapewniamy także rozruch urządzenia oraz szkolenie (2 do 3 godzin) w zakresie obsługi hafciarki, podstawowych technik hafciarskich i programu do projektowania haftów.

*GRATIS obowiązuje w przypadku dostaw do 300 km odległości od siedziby naszej firmy (Rynek 11, Kielce). Powyżej 300 km dostawa, montaż i szkolenie wyceniane są indywidualnie.

pietnascie igiel 15 igieł
Hafciarka Ricoma RCM-1501TC-7S Premium to jednogłowicowa, 15-igłowa hafciarka komputerowa, które doskonale sprawdzi się podczas haftów płaskich, haftów na czapkach czy na gotowych ubraniach, a także tkanin o dużej powierzchni.
tamborki 11 tamborków w zestawie standardowym
W podstawowym wyposażeniu hafciarki znajduje się 11 tamborków płaskich o różnych rozmiarach: prostokątne 540 x 360 mm, 290 x 290 mm; okrągłe 190 mm, 150 mm, 120 mm i 90 mm. Każdy z tamborków jest w 2 egzemplarzach, co umożliwia haftowanie na jednym i jednoczesne przygotowywanie następnego do haftu.
oprzyrzadowanie do haftowania czapek Oprzyrządowanie do haftowania czapek
Hafciarka wyposażona jest także w oprzyrządowanie niezbędne do haftowania czapek. Są to dwa tamborki, uchwyt do wstępnego formowania czapki, uchwyt mocujący do maszyny oraz uchwyt do czapek 270°.
panel dotykowy LCD

Panel dotykowy
Obsługę hafciarki ułatwia dotykowy, kolorowy panel o wielkości 7''. Posiada on niezbędne funkcje oraz obrazkowe menu, które umożliwia edytowanie, kasowanie, kopiowanie czy skalowanie haftu. Na panelu znajdują się także przyciski start/stop, manualne ucinanie i zmiana koloru nici, klawisze przesuwu ramy, status haftu czy klawisze numeryczne do wyboru igieł.

ramie cylindryczne

Ramię cylindryczne
Dzięki cylindrycznemu ramieniu haftowanie na gotowych produktach jest możliwe i wygodne i nie sprawia większych problemów.

otwarta przestrzen pod tamborkiem

Otwarta przestrzeń pod tamborkiem
Otwarta przestrzeń pod tamborkiem ułatwia szycie dużych powierzchni oraz chroni haftowane tkaniny przed gniecenim.

podstawa z kolkami Podstawa z kółkami
Aby ułatwić użytkowanie hafciarki, która waży kilkadziesiąt kilogramów, dołączona jest do niej podstawa z kółkami. Znacznie ułatwia ona transport urządzenia w dowolne miejsce.
 
Cechy hafciarki  
Liczba głowic 1
Liczba igieł | nitek 15 | 15
Rozstaw uchwytów tamborków 395 mm
Maksymalne pole haftu 540 mm x 360 mm
Ramię cylindryczne tak
Dotykowy panel 7'' (z funkcjami i obrazkowym menu, przycisk start/stop, manualne ucinanie nici i zmiana koloru nici, klawisze przesuwu ramy, status haftu, klawisze numeryczne do wyboru igły)
Edycja na panelu edycja, kasowanie, kopiowanie i skalowanie haftów
Śledzenie pracy na panelu w czasie rzeczywistym tak
Automatyczne obcinanie nici tak
Automatyczna zmiana koloru nici tak
Czujnik zerwania nitki tak
Regulowana wysokość masztu nici tak
Zewnętrzny szpulownik nici tak
Możliwość sprawdzenia obrysu haftu tak
Wbudowane gniazdo USB tak
Laserowy znacznik początku haftu nie
Wielojęzyczne menu tak (w tym w języku polskim)
Obsługuje popularne formaty dostępne na rynku Tajima, Barudan, ZSK (.dst, .dsb, .fdr)
Wyłącznik bezpieczeństwa tak
Energooszczędny silnik 150W AC Servo
Oprzyrządowanie do haftowania czapek tak (dwa tamborki, uchwyt do wstępnego formowania czapki, uchwyt mocujący do maszyny), uchwyt do czapek
Dane techniczne  
Sterowanie komputerowe
Oświetlenie lampka LED
Moc znamionowa 150W
Napięcie 220-240 V
System igieł DBxK5
Prędkość pracy do 1200 ściegów na minutę
Wymiary 75 cm x 70 cm x 82 cm
Waga 90 kg
Tamborki w zestawie  
 • tamborek okrągły o średnicy 90 mm - 2 sztuki
 • tamborek okrągły o średnicy 120 mm - 2 sztuki
 • tamborek okrągły o średnicy 150 mm - 2 sztuki
 • tamborek okrągły o średnicy 190 mm - 2 sztuki
 • tamborek kwadratowy 290 x 290 mm - 2 sztuki
 • tamborek owalny 540 x 360 mm - 1 sztuka
 • oprzyrządowanie do czapek - dwa tamborki, uchwyt do wstępnego formowania czapki, uchwyt mocujący do maszyny, uchwyt o czapek 270°
 
 
Dodajemy GRATIS do tego produktu
Szkolenie, instalacja oprogramowania oraz dowóz sprzętu do klientaSzkolenie, instalacja oprogramowania oraz dowóz sprzętu do klienta
W przypadku dostaw do 300 km wszystkie te elementy otrzymują Państwo gratis ze strony naszego sklepu.

W przypadku dostaw powyżej 300 km koszt dowozu, instalacji i szkolenia wyceniany jest indywidualnie. Prosimy o kontakt w celu udzielenia szczegółowych informacji: info@adamar.pl lub 501 248 748.

Odległość liczymy od siedziby naszej firmy (Rynek 11, Kielce).