Hafciarka jednogłowicowa KRAFFT KF-MT1201 - 12-igłowa

 • Oceń produkt:  
 • Producent: KRAFFT
 • Gwarancja: 12 miesięcy
 • Dostępność: od 3 do 7 dni od 3 do 7 dni  

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 21 047,95 zł brutto
 • szt.
 • Cena katalogowa: 20 811,47 zł
 • Rabat: -1 040,57 zł (5 %)
 • 19 770,90 zł
 • Oblicz_raty_duckblue
 
Hafciarka jednogłowicowa KRAFFT KF-MT1201 - 12-igłowa
Krafft KF-MT1201 jest kompaktową i lekką profesjonalną hafciarką komputerową przeznaczoną do pracy komercyjnej (profesjonalnej). Posiada 12 igieł, a dzięki odpowiedniej konstrukcji przeznaczona jest do haftu zarówno na elementach płaskich jak i zamkniętych (wyrobach gotowych - koszulki, bluzy, czapki, nogawki, rękawy, itd.). Maksymalne pole haftu wynosi 30 x 20 cm, a bogate wyposażenie standardowe w tamborki płaskie (4 sztuki) oraz tamborek do haftowania na czapkach, umożliwia wykonanie niemal każdego haftu.
Hafciarka Krafft KF-MT1201 haftuje z prędkością do 1000 wkłuć na minutę, umożliwia łatwą zmianę numeracji igieł (kolejności haftowania), w każdym momencie haftowania hafciarka może być zatrzymana z możliwością powrotu do pracy lub korektą elementu haftu.
Krafft jest hafciarką o bardzo solidnej, ale jednocześnie kompaktowej konstrukcji, co sprawia że doskonale sprawdzi się w mniejszych pracowniach czy na początku przygody z hafciarstwem. Wykonuje hafty na dowolnych, różnorodnych materiałach, od delikatnych tkanin przez materiały twarde i grube jak drelich i jeans do haftu na skórze.
Hafciarka nie posiada w zestawie podstawy widocznej na zdjęciach. Można ją jednak dokupić odrębnie - zobacz
Sterowanie pracą hafciarki
W warstwie manualnej obsługa każdej hafciarki jest taka sama - nawlekanie nici, upięcie tkanin na tamborku, aplikacja tamborka w hafciarce, itd. - wszystko to jest powtarzalne i łatwe do nauczenia. Większym problemem jest zawsze obsługa hafciarki z poziomu panelu sterowania. Systemy są różne i mniej lub bardziej intuicyjne.
Musimy przyznać, że KRAFFT zrobił to po mistrzowsku! Wykorzystali system zarządzania cyfrowego marki DAHAO. Skomputeryzowane systemy sterowania opracowane przez Dahao są powszechnie stosowane w przemysłowych maszynach do szycia, maszynach dziewiarskich i innych gałęziach przemysłu wymagających zaawansowanych systemów zarządzania cyfrowego.
Nie dość, że sterowanie odbywa się na wielkim 10-calowym dotykowym wyświetlaczu w wybranym języku (także polskim), to cała operacja przejścia przez aktywowanie hafciarki do haftu podzielona jest na 4 czytelne zakładki, które hafciarka wyświetla po kolei - nie ma możliwości pominięcia żadnego kroku:
Zakładka 1 - Ekran zarządzania wzorami
Umożliwia dodawanie (wgrywanie), przeglądanie zapisanych haftów i wybór wzoru do haftowania; dodawanie napisów w wybranej czcionce z poziomu hafciarki, kasowanie wzorów.
Zakładka 2 - Ekran ustawiania parametrów haftowania
Ustawienie i edycja parametrów podstawowych (oś X i Y, rotacja, zmiana rozmiaru, itd.) i przegląd wybranego haftu.
Zakładka 3 - Ekran ustawiania kolejności zmiany kolorów
Przegląd listy kolorów nici przypisanych do haftu, nadanie i usuwanie numeru igielnicy, przypisanie koloru nici do igielnicy.  
Zakładka 4 - Ekran główny - proces haftowania
Wybór i pozycja ramy (tamborka), wyświetlanie zakresu wzoru, centrowanie wzoru, ustawienie parametrów ramy, test obrysu haftu, ręczne przesuniecie wzoru (lewo-prawo, góra dół), uruchomienie i zatrzymanie haftowania, ręczne uruchomienie obcinania nici, przesunięcie procesu w przód lub tył o dowolną ilość wkłuć i wszelkie inne operacje związane z procesem haftowania.
program do haftów

Program do projektowania haftów jest gwarancją wolności twórczej

Gwarancją swobody twórczej w hafcie komputerowym jest posiadanie programu do projektowania haftów. Zachęcamy i polecamy programy marki Chroma. Programy do haftu Chroma charakteryzują się niezwykle prostą obsługą i czytelnym panelem sterowania;  odczytują wszystkie formaty graficzne, nawet grafikę wektorową; zapisują i odczytuję wszystkie formaty hafciarskie; posiadają w menu wybór tamborków większości firm światowych oraz posiadają możliwość dodania nietypowego; obsługa jest w dowolnym języku - także w języku polskim.
Programy Chroma występują w trzech wersjach:

 1. Chroma Inspire
 2. Chroma Plus
 3. Chroma Luxe

Wersję DEMO programu Chroma można pobrać pod tymi linkami: MAC oraz Windows.

dostawa, montaż, rozruch i szkolenie gratis

Dostawa, montaż i szkolenie GRATIS*

Dostawa, wniesienie i montaż hafciarki u klienta gwarantujemy GRATIS. Na miejscu zapewniamy także rozruch urządzenia oraz szkolenie (2 do 3 godzin) w zakresie obsługi hafciarki, podstawowych technik hafciarskich i programu do projektowania haftów.

*GRATIS obowiązuje w przypadku dostaw do 300 km odległości od siedziby naszej firmy (Rynek 11, Kielce). Powyżej 300 km dostawa, montaż i szkolenie wyceniane są indywidualnie.

 

 

Cechy hafciarki  
Liczba głowic 1
Liczba igieł | nitek 12 | 12
Maksymalne pole haftu 300 mm x 200 mm
Ramię cylindryczne tak
Dotykowy panel 10'' (menu w j. polskim, z funkcjami i obrazkowym menu, przycisk start/stop, manualne ucinanie nici i zmiana koloru nici, klawisze przesuwu ramy, status haftu, klawisze numeryczne do wyboru igły)
Edycja na panelu edycja, kasowanie, kopiowanie i skalowanie haftów
Śledzenie pracy na panelu w czasie rzeczywistym tak
Automatyczne obcinanie nici tak
Automatyczna zmiana koloru nici tak
Czujnik zerwania nitki tak
Regulowana wysokość masztu nici tak
Zewnętrzny szpulownik nici tak (w zestawie)
Możliwość sprawdzenia obrysu haftu tak
Wbudowane gniazdo USB tak | x3
Wbudowane gniazdo LAN tak | x1
Laserowy znacznik początku haftu nie
Wielojęzyczne menu tak | w tym w języku polskim
Obsługuje popularne formaty dostępne na rynku Ricoma, Tajima, Barudan, ZSK (.dst, .dsb, .dha, .fdr i inne)
Wyłącznik bezpieczeństwa tak
Energooszczędny silnik tak
Tamborek do haftowania czapek tak
Dane techniczne  
Sterowanie komputerowe
Oświetlenie lampka LED
Moc znamionowa 100W
Napięcie 220-240 V
System igieł DBxK5
Prędkość pracy do 1000 ściegów na minutę
Wymiary  
Waga 45 kg
W zestawie  
 • tamborek w rozmiarze: 300 mm x 200 mm
 • tamborek w rozmiarze: 100 mm x 100 mm
 • tamborek w rozmiarze: 180 mm x 130 mm
 • tamborek w rozmiarze: 60 mm x 40 mm
 • oprzyrządowanie do haftowania na czapkach
 
 
 
Dodajemy GRATIS do tego produktu
Szkolenie, instalacja oprogramowania oraz dowóz sprzętu do klientaSzkolenie, instalacja oprogramowania oraz dowóz sprzętu do klienta
W przypadku dostaw do 300 km wszystkie te elementy otrzymują Państwo gratis ze strony naszego sklepu.

W przypadku dostaw powyżej 300 km koszt dowozu, instalacji i szkolenia wyceniany jest indywidualnie. Prosimy o kontakt w celu udzielenia szczegółowych informacji: info@adamar.pl lub 501 248 748.

Odległość liczymy od siedziby naszej firmy (Rynek 11, Kielce).