Stebnówka Zoje ZJ9903AR-D3B/PF SET - automat do krawiectwa lekkiego i średniego - silnik AC servo

 • Oceń produkt:  
 • Producent: Zoje
 • Gwarancja: 12 miesięcy
 • Dostępność: od 3 do 7 dni od 3 do 7 dni  
 • szt.
 • 5 939,00 zł
 
Profesjonalna maszyna do szycia (stebnówka) z podwójnym transportem do krawiectwa lekkiego i średniego Zoje ZJ9903AR-D3B/PF SET
 
Maszyna do szycia, stebnówka Zoje ZJ9903AR-D3B/PF set.
Profesjonalna, automatyczna stebnówka z podwójnym transportem przeznaczona do krawiectwa lekkiego i średniego Zoje (maszyna kompletna). Stebnówka jest wyposażona w panel sterujący (przejrzysty, prosty w obsłudze) umożliwiający łatwe programowanie automatycznych funkcji (np. obcinanie nici, pozycjonowanie igły, podnoszenie stopki, itd.)  
Dzięki zastosowaniu podwójnego transportu (wbita igła przesuwa się razem z materiałem i ząbkami dolnego transportu) jest to idealna maszyna do szycia materiałów o dużym poślizgu, zszywania kilku warstw długich elementów tkanin oraz do naszywania kieszeni, aplikacji, naszywek, itd.
Zoje ZJ9903AR-D3B/PF ma zwiększone pole pracy a odległość między igielnicą, a ramieniem maszyny wynosi 30cm. Zaawansowany system smarowania (tzw. "suchy", zamknięty obieg) eliminuje prawdopodobieństwo plamienia materiału podczas szycia.
Maszyna do szycia ma wbudowany w główkę energooszczędny silnik AC SERVO, co powoduje 70% mniejsze zużycie energii, cichą prace i ma olbrzymi wpływ na kulturę pracy stębnówki.
 
Silnik AC Servo wbudowany w główkę

Silnik AC Servo
Bezszczotkowy, posiada wiele zalet w porównaniu z tradycyjnym silnikiem sprzęgłowym. Ma niewielkie tarcie, jest cichy, nagrzewa się powoli, ma długi cykl życia, jest mniejszy i lżejszy. Dedykowany do większości maszyn szwalniczych (overlocków i stębnówek). Najistotniejszą zaletą jest niewielkie zużycie energii (do 70% mniej) w stosunku do standardowych silników sprzęgłowych, możliwość łatwej regulacji kierunku obrotów, prędkości pracy oraz pozycjonowania igły. Wbudowany jest w główkę maszyny - takie rozwiązanie techniczne Direct Drive (brak podwieszonego silnika pod głowicą maszyny do szycia i paska napędowego) eliminuje niepożądane wibracje i zwiększa moc maszyny.

Panel sterowania funkcjami

Automatycznie funkcje szycia
Maszyna posiada wbudowany w główkę panel umożliwiający sterowanie automatycznymi funkcjami szycia - pozycjonowaniem igły, automatycznym obcinaniem nici, podnoszeniem stopki i ryglowaniem. Łatwo można także sterować pozostałymi systemami maszyny takimi jak oświetlenie pola pracy, kierunek i prędkość obrotów.

Podwójny transport igłowo-ząbkowy

Podwójny transport
Maszyna do szycia Zoje posiada podwójny transport - dolny ząbkowy i igłowy umożliwiający skuteczne zszywanie kilku warstw materiałów. Krocząca igła wraz z dolnymi ząbkami eliminuje problem przesuwania się warstw tkanin względem siebie - szczególnie podczas zszywania długich elementów. Wysokość podnoszenia stopki wynosi 13mm.

Zwiększone pole szycia

Zwiększone pole szycia
Operowanie materiałem podczas szycia ułatwia zwiększone pole pracy. Dystans między między igielnicą a ramieniem maszyny wynosi 30 cm.

Smarowanie zamknięte - suchy obieg

Zamknięty system smarowania
Stebnówka Zoje posiada trwały, nowoczesny, zamknięty system smarowania, który eliminuje możliwość wydostania się oleju na zewnątrz i zaplamienia tkaniny. Maszyna nie posiada typowej miski olejowej. Jest on podzielony na dwie sekcje:

 • pierwsza - smarowanie chwytacza
 • druga - smarowanie wszystkich mechanizmów ruchomych
Oświetlenie pola pracy LED

Oświetlenie pola pracy
Pracę na maszynie ułatwia zintegrowane 3-stopniowe energooszczędne oświetlenie pola pracy LED.

Maszyna kompletna - stebnówka

Maszyna kompletna - w 100% gotowa do szycia
Zestaw składa się z głowicy maszyny, stołu szwalniczego i silnika. Prezentowana maszyna do szycia jest produktem kompletnym, zmontowanym, wyregulowanym do pracy.

Maszyna zmontowana jest na oryginalnej, podstawie i blacie firmy Kessler:

 • Podstawa - stabilna, stalowa podstawa z regulacją wysokości. Malowana w technologii proszkowej.
 • Blat - najwyższej jakości płyta stołu wykonana z 30 warstw sklejki brzozowej znakomicie tłumiącej wibracje. Powierzchnia pokryta jest laminatem maksymalnie odpornym na uderzenia, ścieranie, odpryski i oddziaływanie wilgoci. Jest opracowana specjalnie dla przemysłu odzieżowego.
 

 

Dane techniczne | cechy  
Przeznaczenie do materiałów lekkich i średnich
Ścieg stebnowy
Regulacja długości ściegu | max. długość tak | 4 mm
Regulacja szerokości ściegu n.d.
Typ transportu podwójny transport - dolnym ząbkowy oraz igłowy
Podnośnik stopki automatyczny, kolanowy i ręczny
Maksymalna wysokość podnoszenia stopki 13 mm
Maksymalna prędkość szycia 4000 ściegów na minutę
Typ smarowania zamknięty, tzw. suchy obieg
System igieł 135x5
Oświetlenie pola pracy | rodzaj tak | LED
Automatyczne obcinanie nici tak
Automatyczne pozycjonowanie igły tak
Automatyczne podnoszenie stopki tak
Automatyczne ryglowanie tak
Kontroler ściegu początkowego nie
Odrzutnik nitki tak
Odkrawacz brzegowy nie
Port USB nie
Płyta stołu standardowa 105 x 50 cm
Dane techniczne silnika  
Rodzaj silnika AC Servo, energooszczędny, wbudowany w główkę maszyny
Moc 550 W
Zasilanie 230 V
Regulacja prędkości tak
Gwarancja  
Okres gwarancji 12 miesięcy