Awaria telefonów stacjonarnych! Prosimy o kontakt telefoniczny z numerami 501 248 748, 690 993 004. Za utrudnienia przepraszamy.

Ploter tnący Brother ScanNCut SDX1200 + RABAT dla zalogowanych

 • Oceń produkt:  
    Zobacz recenzje (2)
 • Producent: Brother
 • Gwarancja: 2 lata
 
Ploter tnący Brother SDX1200 - Nowy ploter tnący firmy Brother. Szybki, cichy, niezawodny
 
ploter scanncut brother sdx1200

Ploter tnący Scanncut Brother SDX1200 jest najnowocześniejszym modelem nowej linii ploterów Brother. Model SDX1200 posiada więcej wbudowanych wzorów (1303) , krojów czcionek (17), pamięci wewnętrznej (1,5 GB). Poza plikami SVG i FMC odczytuje także wzory zapisane w formatach PES i PHC. Ułatwia to znacząco wykonywanie aplikacji hafciarskich na hafciarkach dzięki funkcji czytania drogi ściegów. W ploterach nowej serii importowanie wzorów odbywa się za pomocą USB lub WI-FI - transfer danych jest szybki, wygodny i prosty.
Różnice są także wyposażeniu w akcesoria standardowe. W modelu SDX1200 jest ich znacząco więcej.
Zmiany w konstrukcji usprawniające pracę - automatyczna regulacja wysuwu noża tnącego
Główną różnicą pomiędzy nowymi modelami, a poprzednią serią CM jest wyeliminowanie konieczności ręcznego ustawiania długości wysuwu i siły docisku noża. Plotery serii SDX zrobią automatycznie za Ciebie. Tym samym zautomatyzowano funkcję, która sprawiała użytkownikom starszych ploterów najwięcej problemów w przygotowaniu urządzenia do pracy.
Możliwość cięcia grubszych materiałów aż o 50% (w porównaniu z poprzednią serią ploterów)
Wprowadzenie nowych rozwiązań pozwoliło ponadto na zwiększenie o 50% maksymalnej grubości ciętych materiałów. Ploter radzi sobie świetnie z wycinaniem nawet grubych, 3 milimetrowych filców używanych w aplikacjach hafciarskich.
Ciszej, dokładniej, szybciej
Zmiany w konstrukcji wpłynęły przy tym również na ogólną kulturę pracy maszyny. Dzięki nowej budowie urządzenie pracuje ciszej, z większą prędkością i dokładnością cięcia. Docenią to osoby pracujące w domu, w nocy, czy młode matki.
Half-Cut - ciecie do połowy grubości dla materiałów posiadających podkład
Nowością jest wprowadzenie funkcji half-cut cięcie do połowy grubości z możliwością ręcznej korekty doboru głębokości cięcia noża, dla materiałów posiadających podkład. Dzieki tej funkcji folie winylowe, flex czy flock nie będą przecinane na wylot.
Cięcie z rolki
Kolejną nową funkcją w modelach modelach ploterów ScanNCut jest możliwość cięcia z rolki, bez konieczności używania maty klejącej. Można w ten sposób wycinać materiały o długości do 178 cm i szerokości maksymalnej 25 cm. Podajnik do cięcia z roli jest wyposażeniem opcjonalnym.
Skanowanie w wysokiej rozdzielczości - 600 dpi
Zmianie uległa także jakość wbudowanego skanera – teraz rozdzielczości skanowania wynosi 600 dpi (300 dpi w poprzedniej serii). Łatwiej jest zeskanować bardzo drobne elementy, czy drobne linie.

 
zastosowanie plotera Brother Zastosowanie
Brother ScanNCut to  niezwykłe urządzenie wielu możliwościach - skanuje, rysuje, wycina. Jednym z wielu zastosowań jest scrapbooking, czyli wycinanie rozmaitych wzorów z kartonu, wykorzystywanych do tworzenia np. kart okolicznościowych. Ciecie folii -  z łatwością wyciąć dowolny wzór z folii flex lub flock w celu ozdobienia swojej odzieży. Zdobienie tkanin, prace krawieckie - Scanncut wycina nie tylko papier, karton, czy folię. Bez obaw można pracować z trudniejszymi materiałami takimi jak skóra, filc i wszystkie rodzaje tkanin i tekstyliów. Ułatwia zdecydowanie pracę przy projektach krawieckich. Trwałość - ploter można wykorzystywać w warunkach domowych, nie straszne mu są również większe, komercyjne projekty.

wzory ploter brother sdx1200 Projektowanie wzorów
Gotowe wzory - Ploter oferuje wiele gotowych kształtów i figur, które domyślnie zapisane są w jego pamięci podręcznej. Możesz zmieniać ich wielkość oraz położenie dzięki dużemu, ergonomicznemu ekranowi dotykowemu. Projektowanie w programach graficznych - Ci, którzy nie chcą korzystać z gotowych rozwiązań zaprogramowanych w urządzeniu, mogą zaprojektować własne wzory przy użyciu dowolnego programu wektorowego, bądź darmowego programu Brother ScanNCutCanvas, do którego jest darmowy dostęp. Wzory rysowane odręcznie - wbudowany w ploterze skaner, potrafi rozpoznać odręcznie narysowane na kartce kształty dzięki czemu korzystanie z programów graficznych nie jest konieczne – wystarczy swój wzór narysować, zeskanować i wyciąć.
brother canvas workstation

Canvas Workspace - tworzenie własnych wzorów
CanvasWorkspace to serwis internetowy, w którym można tworzyć własne oryginalne projekty dotyczące cięcia i rysowania dla urządzenia ScanNCut, jak również pobierać gotowe szablony projektów, wraz z opisami i instrukcjami cięcia. W bazie znajduje się blisko 250 oficjalnych projektów, a ich liczba stale rośnie. Pobieraj gotowe pliki plotera i wysyłaj je bezpośrednio do urządzenia za pomocą Wi-Fi, bądź użyj pamięci USB, aby przenieść je do ScanNCut, gdzie będzie można ich użyć.
Dla posiadaczy ploterów Brother ScanNcut dostęp do aplikacji jest darmowy.

Strona CanvasWorkspace - zobacz

działanie plotera Brother SDX1200 Zasada działania
Na macie tnącej należy umieścić materiał, w który zostanie wycięty wzór przez sterowany cyfrowo nóż tnący. Ploter precyzyjnie wycina nawet bardzo skomplikowane, szczegółowe motywy. Wycinania wewnętrzne i zewnętrzne kształty figur. Długość i siła docisku noża tnącego ustawiana jest automatycznie, ploter zmierzy grubość materiału i automatycznie ustawi odpowiednie parametry, lub manualnie przez użytkownika. ScanNCut nie tylko wycina, doskonale radzi sobie z rysowaniem, bigowaniem (embosing) bądź dozowaniem kleju (foiling)- w tym celu wystarczy wymienić nóż tnący na pisak, narzędzie do bigowania bądź dozownik kleju.
 
Dane techniczne  
Ekran dotykowy LCD, przekątna 12,7 cm
Wzory w pamięci | ilość tak | 1303
Kroje czcionek | ilość tak | 17
Pamięć wewnętrzna 1,5 GB
Rozdzielczość skanera 600 dpi
Port USB | ilość tak | x2
Wi-Fi tak
Formaty obsługiwanych plików PES, PHC, SVG, FMC
Maksymalny obszar skanowania 30,5 x 61 cm
Wymiary 53,1 x 21,5 x 17,3 cm
Waga 6 kg
Wyposażenie standardowe  
 • mata standardowa CADXMATSTD12
 • mata ze słabym klejem CADXMATKOW12
 • nóż standardowy do uchwytu automatycznego CADXBLD1
 • automatyczny uchwyt noża standardowego CADXHLD1
 • nóż do cienkich materiałów do uchwytu automatycznego CADXBLDQ1
 • automatyczny uchwyt noża do cienkich materiałów CADXHLDQ1
 • uchwyt do pisaków Brother CAPENHL1
 • zestaw pisaków (6 sztuk) Brother CAPEN1
 • pisaki znikające Brother do tekstyliów (2 sztuki) CAPEN2
 • folia termiczna do podklejania tekstyliów CASTBL1
 • nakładka na matę z bardzo mocnym klejem (2 arkusze) CASTBL2
 • arkusz papieru do cięcia 30 x 30 cm
 • szpatułka
 • dotykowe pióro
 • pokrowiec na akcesoria
 • kabel zasilający
 • instrukcja obsługi