Hafciarka 2 - głowicowa KRAFFT KF-CT1502H - 2 x 15 igłowa

 • Oceń produkt:  
 • Producent: KRAFFT
 • Gwarancja: 1 rok
 • Dostępność: od 3 do 7 dni od 3 do 7 dni  

 • Historia ceny
  Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 40 002,56 zł brutto
 • Czas realizacji: do 10 dni
 • szt.
 • 40 354,66 zł
 • Oblicz_raty_duckblue
 
Hafciarka 2 - głowicowa KRAFFT KF-CT1502H - 15-igłowa
Krafft KF-CT1502H jest potężną, profesjonalną hafciarką komputerową przeznaczoną do pracy komercyjnej (profesjonalnej). Posiada 2 głowice i po 15 igieł w każdej. Hafciarka 2 - głowicowa umożliwia synchroniczne jednoczesne haftowanie na 2 tamborkach - co znacząco przyspiesza pracę. Posiada także możliwość haftowania przy użyciu tylko jednej, wybranej głowicy.
Dzięki niewielkim cylindrom doskonale spisuje się w hafcie na elementach płaskich jak i zamkniętych (wyrobach gotowych - koszulki, bluzy, czapki, nogawki, rękawy, itd.). Maksymalne pole haftu wynosi 43,0 x 100,0 cm - bogate wyposażenie standardowe w tamborki (12 sztuk), zarówno do haftu płaskiego jak i czapek, umożliwia wykonanie każdego haftu od niewielkich (tamborki okrągłe o średnicy 95 mm, 140 mm, 190 mm) do bardzo dużych obiektów (tamborki 550 x 360 mm lub 1000 x 430 mm).
Krafft haftuje z prędkością do 1200 wkłuć na minutę, umożliwia łatwą zmianę numeracji igieł (kolejności haftowania), w każdym momencie haftowania hafciarka może być zatrzymana a powrót do pracy lub korektę elementu haftu w dowolnym miejscu ułatwia wskaźnik laserowy. Istotną funkcjonalnością jest system powrotu do wzoru w przypadku zaniku energii oraz system zabezpieczający hafty w przypadku zerwania nitki - zatrzymuje obie głowice i po założeniu zerwanej nici automatycznie uzupełnia haft na tamborku głowicy, przy której nastąpiło zerwanie nitki i po czym podłącza drugą głowicę kontynuując haftowanie. 
W wyposażeniu podstawowym znajduje się także skrzynka z podstawowymi narzędziami i częściami zamiennymi. 
Krafft jest hafciarką o ultra solidnej stalowej konstrukcji i dużej wytrzymałości do haftu ciągłego. Wykonuje hafty na dowolnych, różnorodnych materiałach, od delikatnych tkanin przez materiały twarde i grube jak drelich i jeans do haftu na skórze.

Sterowanie pracą hafciarki

W warstwie manualnej obsługa każdej hafciarki jest taka sama - nawlekanie nici, upięcie tkanin na tamborku, aplikacja tamborka w hafciarce, itd. - wszystko to jest powtarzalne i łatwe do nauczenia. Większym problemem jest zawsze obsługa hafciarki z poziomu panelu sterowania. Systemy są różne i mniej lub bardziej intuicyjne. Musimy przyznać, że KRAFFT zrobił to po mistrzowsku! Wykorzystali system zarządzania cyfrowego marki DAHAO. Skomputeryzowane systemy sterowania opracowane przez Dahao są powszechnie stosowane w przemysłowych maszynach do szycia, maszynach dziewiarskich i innych gałęziach przemysłu wymagających zaawansowanych systemów zarządzania cyfrowego..
Nie dość, że sterowanie odbywa się na wielkim (10 cali) dotykowym wyświetlaczu w wybranym języku (także polskim) to cała operacja przejścia przez aktywowanie hafciarki do haftu podzielona jest na 4 czytelne zakładki, które hafciarka wyświetla po kolei - nie ma możliwości pominięcia żadnego kroku:
Zakładka 1 - Ekran zarządzania wzorami
Umożliwia dodawanie (wgrywanie), przeglądanie zapisanych haftów i wybór wzoru do haftowania; dodawanie napisów w wybranej czcionce z poziomu hafciarki, kasowanie wzorów.
Zakładka 2 - Ekran ustawiania parametrów haftowania
Ustawienie parametrów podstawowych (oś X i Y, rotacja, zmiana rozmiaru, itd.) i przegląd wybranego haftu.
Zakładka 3 - Ekran ustawiania kolejności zmiany kolorów
Przegląd listy kolorów nici przypisanych do haftu, nadanie i usuwanie numeru igielnicy, przypisanie koloru nici do igielnicy.  
Zakładka 4 - Ekran główny - proces haftowania
Wybór i pozycja ramy (tamborka), wyświetlanie zakresu wzoru, centrowanie wzoru, ustawienie parametrów ramy, test obrysu haftu, ręczne przesuniecie wzoru (lewo-prawo, góra dół), uruchomienie i zatrzymanie haftowania, ręczne uruchomienie obcinania nici, przesunięcie procesu w przód lub tył o dowolną ilość wkłuć i wszelkie inne operacje dot. procesu haftowania.
Hafciarka komputerowa KRAFFT KF-CT1502H jest doskonałym wyborem dla każdego profesjonalisty, któremu jest potrzebna zawansowana maszyna do haftu maszynowego do pracy w dużym obciążeniu.
program do haftów

Program do projektowania haftów jest gwarancją wolności twórczej

Gwarancją swobody twórczej w hafcie komputerowym jest posiadanie programu do projektowania haftów. Zachęcamy i polecamy programy marki Chroma. Programy do haftu Chroma charakteryzują się niezwykle prostą obsługą i czytelnym panelem sterowania;  odczytują wszystkie formaty graficzne, nawet grafikę wektorową; zapisują i odczytuję wszystkie formaty hafciarskie; posiadają w menu wybór tamborków większości firm światowych oraz posiadają możliwość dodania nietypowego; obsługa jest w dowolnym języku - także w języku polskim.
Programy Chroma występują w trzech wersjach:

 1. Chroma Inspire
 2. Chroma Plus
 3. Chroma Luxe

Wersję DEMO programu Chroma można pobrać pod tymi linkami: MAC oraz Windows.

dostawa, montaż, rozruch i szkolenie gratis

Dostawa, montaż i szkolenie GRATIS*

Dostawa, wniesienie i montaż hafciarki u klienta gwarantujemy GRATIS. Na miejscu zapewniamy także rozruch urządzenia oraz szkolenie (2 do 3 godzin) w zakresie obsługi hafciarki, podstawowych technik hafciarskich i programu do projektowania haftów.

*GRATIS obowiązuje w przypadku dostaw do 300 km odległości od siedziby naszej firmy (Rynek 11, Kielce). Powyżej 300 km dostawa, montaż i szkolenie wyceniane są indywidualnie.

 

 

Cechy hafciarki  
Liczba głowic 2
Liczba igieł | nitek 2 X 15 | 2 X 15
Maksymalne pole haftu 535 mm x 375 mm
Ramię cylindryczne tak
Dotykowy panel 10'' (menu w j. polskim, z funkcjami i obrazkowym menu, przycisk start/stop, manualne ucinanie nici i zmiana koloru nici, klawisze przesuwu ramy, status haftu, klawisze numeryczne do wyboru igły)
Edycja na panelu edycja, kasowanie, kopiowanie i skalowanie haftów
Śledzenie pracy na panelu w czasie rzeczywistym tak
Automatyczne obcinanie nici tak
Automatyczna zmiana koloru nici tak
Czujnik zerwania nitki tak
Regulowana wysokość masztu nici tak
Zewnętrzny szpulownik nici tak | w zestawie
Możliwość sprawdzenia obrysu haftu tak
Wbudowane gniazdo USB tak | x2
Wbudowane gniazdo LAN tak | x1
Laserowy znacznik początku haftu tak
Wielojęzyczne menu tak | w tym w języku polskim
Obsługuje popularne formaty dostępne na rynku Ricoma, Tajima, Barudan, ZSK (.dst, .dsb, .dha, .fdr i inne)
Wyłącznik bezpieczeństwa tak
Energooszczędny silnik tak
Oprzyrządowanie do haftowania czapek tak | dwa tamborki, uchwyt do wstępnego formowania czapki, uchwyt mocujący do maszyny, uchwyt o czapek 220°
Dane techniczne  
Sterowanie komputerowe
Oświetlenie lampka LED
Moc znamionowa 800W
Napięcie 220-240 V
System igieł DBxK5
Prędkość pracy do 1200 ściegów na minutę
Wymiary | gotowa do pracy (sz x gł x w) 132 cm x  122 cm x 152 cm
Waga 250 kg
W zestawie  
 • tamborek w rozmiarze: Ø 90 mm x 4
 • tamborek w rozmiarze: Ø 128 mm x 4
 • tamborek w rozmiarze: Ø 168 mm x 4
 • tamborek w rozmiarze: Ø 208 mm x 4
 • tamborek w rozmiarze  295 x 295 mm x 4
 • tamborek (rama) aluminiowy w rozmiarze: 430 x 1030 mm x 1
 • uchwyt (tamborek) do czapek x 4
 • przyrząd do upinania czapek na tamborkach x 1
 • zewnętrzny szpulacz nici bębenkowej
 • walizka z narzędziami i częściami (klucze, śrubokręty, wybrane części zamienne, itd.)
 • stalowa podstawa pod hafciarkę
 • dodatkowy blat do haftu w dużych formatach
 • instrukcja obsługi PL