Wypalarka do przelotek Magnet PJ300/150W

  • Oceń produkt:  
      Zobacz recenzje (2)
  • Manufacturer: MAGNET
  • Availability:  None None  
  • szt.
  • 320.00 zł
 
Wypalarka do przelotek Magnet PJ300/150W
 
wypalarka do przelotek magnet pj300/150w
Wypalarka do przelotek PJ300/150W z firmy Magnet to produkt polski, który jest przystosowany do ciągłej pracy. Jej wykrojnik nagrzewany jest pośrednio od oporowego, rurkowego elementu grzejnego. Przeznaczona jest do wypalania otworów o określonych średnicach w firanach, zasłonach, kotarach i innych tkaninach dekoracyjnych. Przyda się więc w pracowniach zajmujących się dekorowaniem wnętrz, zakładach szwalniczych i tym podobnych podczas montażu przelotek.
Wyposażona jest przy tym w znajdujący się w uchwycie dwuzakresowy przełącznik mocy - z pierwszego zakresu należy korzystać podczas wypalania otworów w delikatnych tkaninach takich jak firany czy inne wykonane z tworzyw sztucznych, natomiast drugi wykorzystuje się przy tkaninach o wyższej temperaturze topnienia. Przy zakresie "1/2P" czas nagrzewania wypalarki do temperatury 200°C wynosi około 5 minut. Skrócić można go ustawiając zakres "P", by po 1-2 minutach przełączyć go na zakres "1/2P". Wypalarka opsiada przy tym przewód przyłączeniowy o żyłach izolowanych gumą oraz oplocie włóknistym. Sprawia to, że urządzenie spełnia normy dotyczące wyrobów grzejnych, w których na zewnętrznych częściach metalowych występują przyrosty temperatur wyższe od 75°C. Sam oplot chroni natomiast tkaniny przed zabrudzeniem podczas kontaktu z izolacją gumową.
Tkaniny przepala się po ułożeniu ich na elastycznej płytce odpornej na wysokie temperatury, np. płytce silikonowej. Wykrojnik należy przyłożyć równolegle do tkaniny, a czas wycinania zależny jest od rodzaju materiałów oraz temperatury wykrojnika. Zazwyczaj wynosi on od kilku do kilkunastu sekund. W sytuacji gdy w tkaninie znajdują się nitki o wysokiej temperaturze topnienia wyciskarkę należy docisnąć do tkaniny i obrotowymi ruchami wykroić otwór.
Dane techniczne  
Model PJ300/150W
Czas rozgrzewu do 205°C od 4 do 5,5 minuty
Temperatura ustalona od 400° do 500°C
Napięcie nominalne 230 V
Moc nominalna w zakresie od 150 do 300 W
Przyrząd klasy I
Średnica mniejszej końcówki 33 mm
Średnica większej końcówki 40 mm
Masa wypalarki z kablem 1,1 kg
Wyrób zgodny z normą PN-EN 60335-2-45-2003
Zgodny z postanowieniami dyrektyw WE 72/23 EWG i 93/68 EWG
Podstawka pod wypalarkę w zestawie