Automatyczna stebnówka Texi Art Auto 2 Premium z obcinaniem nici- do krawiectwa lekkiego i średniego

 • Oceń produkt:  
 • Producent: Texi
 • Gwarancja: 1 rok komercyjna | 2 lata konsumencka
 • Dostępność: od 3 do 7 dni od 3 do 7 dni  

 • Historia ceny
 • szt.
 • Cena katalogowa: 3 683,85 zł
 • Rabat: -294,71 zł (8 %)
 • 3 389,14 zł
 • Oblicz_raty_duckblue
 
Profesjonalna maszyna do szycia - stebnówka - z funkcjami automatycznymi i ściegami ozdobnymi Texi Art Auto 2 do krawiectwa lekkiego i średniego
 
maszyna do szycia stebnówka Texi Art Auto 2
Profesjonalna stebnówka z dolnym transportem, podklasa do krawiectwa lekkiego i średniego Texi Art Auto 2 jest kompletną maszyną do szycia, gotową do natychmiastowego działania.
Jest to kolejna, już druga, odsłona sprawdzonego o cenionego modelu stebnówki automatycznej z ściegami ozdobnymi Texi Art Auto.
Innowacyjność szycia na Art Auro 2 polega na możliwości dowolnego tworzenia wzorów składających się ze ściegu stebnowego szytego po linii prostej w automatycznej sekwencji przód-tył. Ściegi te można dowolnie modyfikować zmieniając poszczególne sekcje w tym ilość ściegów, długość ściegów i ilość powtórzeń danego fragmentu. Można je także zapisywać w pamięci do 9 jednocześnie dla szybkiego wyboru pożądanego wzoru.
Dzięki tej technologii tworzyć niepowtarzalne kombinacje ściegów. 

Jak każda maszyna do szycia z funkcjami automatycznymi wyposażona jest w szereg funkcji ułatwiających szycie (obcinanie nici, pozycjonowanie igły, programowany rygiel początkowy i końcowy, automatyczne podnoszenie stopki i obcinanie nici), które znacznie poprawiają komfort użytkowania i zapewniają optymalne warunki do pracy na wysokim poziomie.
Texi Art Auto 2 wyróżnia się kilkoma udoskonaleniami:
 • Udoskonalony system automatycznego obcinania nici, który pozwala uzyskać długość nitki po obcięciu tylko 3,0 mm - standard to 5 mm.
 • Precyzyjne sterowanie długością ściegu - maszyna posiada silniki krokowe sterujące długością ściegu, który pozwala elektronicznie ustalić jego długość z dokładnością do 0,1 mm!
 • Duże pole pracy - odległość między igłą a kolumna maszyny wynosi aż 30 cm.
 • Programowania efektownych ściegów ozdobnych i zapisywanie ich w pamięci maszyny. Użycie tych ściegów nie musi być wyłącznie dekoracyjne! Ściegi te są także wzorami wzmocnionymi, znacznie poprawiającymi wytrzymałość zszycia - sugerowane zastosowanie to na przykład szycie tkanin technicznych narażonych na duże obciążenia ściegu - szycie żagli, namiotów, odzieży technicznej lub roboczej. Ściegi te można modyfikować oraz zapisywać w pamięci do 9 jednocześnie dla szybkiego wyboru pożądanego wzoru.
Smarowanie - Texi Art Auto 2 wyposażona jest w nowoczesny, zamknięty system smarowania podzielony na dwie sekcje - pierwsza, odpowiedzialna za smarowanie chwytacza jest wyposażona w czujnik poziomu oleju, który sygnalizuje dźwiękiem jego niski poziom. Druga sekcja smaruje mechanizmy ruchome, z wyłączeniem suchej igielnicy zabezpieczonej PTFE.
Maszyna do szycia ma wbudowany w główkę energooszczędny silnik AC SERVO (system Direct Drive), który zapewnia ciche i niezawodne działanie, a jej nowoczesna konstrukcja pozwala na lepszą wentylację silnika przekładając się na dłuższą żywotność maszyny. Stebnówka posiada także udoskonaloną konstrukcję systemu transportu oraz docisku materiału, co zapewnia większy zakres grubości szytego materiału.
 
Kompletna maszyna, gotowa do pracy.

Maszyna kompletna - w 100% przygotowana do szycia
Zestaw składa się z głowicy maszyny, stołu szwalniczego i silnika. Prezentowana maszyna do szycia jest produktem kompletnym, zmontowanym, wyregulowanym do pracy.

Podstawa i stół Kessler
Maszyna zmontowana jest na oryginalnej, podstawie i blacie firmy Kessler:

 • Podstawa - stabilna, stalowa podstawa z regulacją wysokości. Malowana w technologii proszkowej.
 • Blat - najwyższej jakości płyta stołu wykonana z 30 warstw sklejki brzozowej znakomicie tłumiącej wibracje. Powierzchnia pokryta jest laminatem maksymalnie odpornym na uderzenia, ścieranie, odpryski i oddziaływanie wilgoci. Jest opracowana specjalnie dla przemysłu odzieżowego.
Silnik AC servo 230V wbudowany w główkę - stebnówka Energooszczędny silnik AC Servo 230V
Bezszczotkowy, posiada wiele zalet w porównaniu z tradycyjnym silnikiem. Ma niewielkie tarcie, jest cichy, ma długi cykl życia, jest mniejszy i lżejszy. Dedykowany do większości maszyn szwalniczych. Najistotniejszą zaletą jest niewielkie zużycie energii (do 71% mniej) w stosunku do standardowych silników, możliwość łatwej regulacji prędkości oraz zastosowanie pozycjonera igły.
Wbudowany w główkę maszyny - takie rozwiązanie techniczne (brak podwieszonego silnika pod głowicą maszyny do szycia i paska napędowego) eliminuje niepożądane wibracje i zwiększa moc maszyny.
zamkniety uklad smarowania Zamknięty układ smarowania
Stebnówka posiada zamknięty układ smarowania, co oznacza, że nie posiada typowej miski olejowej. Niewielka ilość oleju znajduje się bowiem w zamkniętym zbiorniku zabezpieczającym przed jego zabrudzeniem. Dzięki temu zapewnione jest mniejsze zużycie oleju, a także bardziej precyzyjne smarowanie mechanizmów maszyny.
transort dolny zabkowy Transport dolny ząbkowy
Maszyna posiada nowoczesny, precyzyjny transporter dolny, ząbkowy gwarantujący precyzyjne przenoszenie tkanin nawet przy maksymalnej prędkości szycia.
ściegi ozdobne Ściegi ozdobne
Maszyna posiada możliwość zaprogramowania odcinków szycia - wzorów składających się ze ściegu stebnowego szytego po linii prostej w sekwencji przód-tył, co pozwala na uzyskanie efektownych ściegów ozdobnych i wzmocnionych.
nowoczesne rozwiazania Nowoczesne rozwiązania
Maszyna posiada nowoczesną konstrukcję, która gwarantuje lepszą wentylacją silnika, która przekłada się na szybszą i bardziej wydajną pracę oraz wydłuża żywotność maszyny. Wyposażona jest także w port USB umożliwiający podłączanie urządzeń zewnętrznych (np. smartphone, dodatkowe oświetlenie) lub aktualizację oprogramowania.
funckcje automatyczne Funkcje automatyczne
Stebnówka Texi wyposażona jest w szereg funkcji automatycznych, które znacznie poprawiają komfort pracy. Wśród nich znaleźć można automatyczne obcinanie nici, pozycjonowanie igły, ryglowanie początkowe i końcowe, programowanie parametrów szycia.
Panel sterujący - stebnówka Panel sterowania
Obsługę stebnówki znacznie ułatwia dotykowy panel sterowani LCD, czytelnym wyświetlaczem oraz przyciskiem resetującym ustawienia maszyny.
dodatkowe przyciski funkcyjne Dodatkowe przyciski funkcyjne
Nad igielnicą stebnówki znajdują się przyciski funkcyjne, które umożliwiają wygodne dodawanie nawet pojedynczego ściegu oraz skorzystanie z szycia wstecz i 1/2 ściegu.
przestrzeń szwalnicza Pole pracy
Odległość między igielnicą a kolumną maszyny wynosi 30,0 cm.  
Oświetlenie pola pracy LED Oświetlenie pola pracy LED
Stebnówka wyposażona jest w oświetlenie w postaci diod LED o czterostopniowej regulacji. Wbudowana jest w główkę maszyny, a światło emitowane przez energooszczędne i wytrzymałe diody idealnie oświetla pole pracy oraz eliminuje potrzebę instalacji dodatkowego oświetlenia przy stanowisku.
 
Dane techniczne maszyny  
Przeznaczenie do materiałów lekkich i średnich
Ścieg stebnowy
Regulacja długości ściegu do 5 mm
Regulacja szerokości ściegu n.d.
Typ transportu dolny ząbkowy
Podnośnik stopki automatyczny | kolanowy | ręczny
Maksymalna wysokość podnoszenia stopki do 11 mm
Maksymalna prędkość szycia 4500 ściegów/min
Typ smarowania zamknięty "suchy" obieg
System igieł | zalecana grubość

135x5 (DBx5) | Nm 65-110 (#9-18)

Oświetlenie pola pracy tak | LED
Automatyczne obcinanie nici tak
Automatyczne pozycjonowanie igły tak
Automatyczne podnoszenie stopki tak
Automatyczne ryglowanie tak
Odrzutnik nitki nie
Odkrawacz brzegowy nie
Dodawanie ściegów tak
Czujnik bezpieczeństwa tak
Port USB tak
Płyta stołu (blat) 105 cm x 55 cm
Extra funkcje  
Przyciski funkcyjne 3 przyciski funkcyjne umieszczone przy igielnicy: 1/2 długości ściegu, dodanie ściegu, ryglowanie
Programowalne odcinki szycia funkcja umożliwiająca szycie ozdobnymi i wzmocnionymi ściegami stebnowymi
Elektroniczna regulacja gęstości szycia   ultra dokładny elektroniczny system regulacji gęstości szycia z dokładnością do 0,1 mm o maksymalnej długości 5 mm
Dane techniczne silnika  
Rodzaj silnika AC servo wbudowany w główkę
Zasilanie 230V
Moc 550W
Regulacja prędkości tak